Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

KIERTOPALKINNOT V. 2016

 

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA

Fowl Reed's Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO

Blackfen Kay om. Kirsi Launomaa, Jan Koivuhuhta ja Niko Hiltunen

 

WT-KIERTOPALKINTO

Batmoor's Black Isle Chandler om. Maarit Nikkanen

 

WT-MESTARI KIERTOPALKINTO

Brookbank Blackbird om. Jari Särkänlahti

 

MEJÄ-KIERTOPALKINTO

Rooibos All About Eve om. Piia Kairenius

 

MEJÄ-ARTUN MALJA

Strongline's Quilda om. Kaj & Päivi Saikkonen

 

MEJÄ- HERCULES KIERTOPALKINTO

Brufinn Dark Side om. Mia Vihtalahti

 

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO

Greenhill's Call Me Darling om. Anne Virtanen

 

TOKO-KIERTOPALKINTO

Redadict Barefoot In Canada om. Liisa Santala

 

TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO

Fowl Reed's Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO

-Ei Hakemuksia-

 

PK-KIERTOPALKINTO

Eagle Owl's Kerberos om. Raimo Viitanen

 

VUODEN NUUSKULAINEN

Marika Strang

 

VUODEN HARRASTAJA

Mikko Airimo

 

KIERTOPALKINTOPISTEET V.2016

 

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA
Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 112 p.
Almanza Barbour Goodiebag om. Sirpa Saastamoinen 74 p.
Do Day’s Nadienne om. Holländer Milja, Kettunen Keijo ja Uusi-Heikkilä Elisa 67 p.
Curlicue's Hip Hopperille om. Outi Haula 66p.


NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO
Blackfen Kay om. Kirsi Launomaa, Jan Koivuhuhta ja Niko Hiltunen 15 p.
Brufinn Bloomington om. Katri Nevalainen 11 p.
Highhut's Aquila om. Maarit Nikkanen 11 p.
Fowl Reed’s Blackpool om. Veera jääskeläinen ja Tero Kivistö 9 p.


WT-KIERTOPALKINTO
Batmoor's Black Isle Chandler om. Maarit Nikkanen 746 p.
Metsäsuharin Hongatar om. Sonja Eskelin 694 p.
Blackfen Kay om. Kirsi Launomaa, Jan Koivuhuhta ja Niko Hiltunen 646 p.
Greline´s Polly Haki om. Pekka Lahti 369 p.


MEJÄ-KIERTOPALKINTO
Rooibos All About Eve om. Piia Kairenius 296,5 p.
Sidewild Unlimited Storm om. Maija Rauma 205 p.


NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO
Greenhill's Call Me Darling om. Anne Virtanen 75 p.
Almanza Barbour Goodiebag om. Sirpa Saastamoinen 54 p.
Isabis Kirkland Kipper om Yvonne & Sami Ylitolonen 50p.
Clearing Pond´s Key To Happiness om.Sanna Ylhäinen&Marina Rovanperä-Jatkola 43 p.
Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 29 p.
Do Day’s Nadienne om. Holländer Milja, Kettunen Keijo ja Uusi-Heikkilä Elisa 27 p.
Greenhill's Call Princ Of Honor om. Anne Virtanen ja Tiina Virtanen 27 p.

TOKO-KIERTOPALKINTO
Redadict Barefoot In Canada om. Liisa Santala 23 p.
Fowl Reed’s Blackpool om. Veera jääskeläinen ja Tero Kivistö 9 p.
Cimramin Ilopilleri om. Tiia Luomanen 3 p.

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO
-ei hakemuksia


PK-KIERTOPALKINTO
Eagle Owl`s Kerberos om. Raimo Viitanen 57 p.
Curlicue's Hip Hopperille om. Outi Haula 32 p.
Cimramin Ilopilleri om. Tiia Luomane 18 p.



VALIONARVOT 2016


FI KVA
Blackfen Kay om. Kirsi Launomaa, Jan Koivuhuhta ja Niko Hiltunen


FI KVA-WT
BATMOORS' BLACK ISLE CHANDLER om. Maarit Nikkanen


FI MVA
Isabis Kirkland Kipper om. Yvonne & Sami Ylitolonen
Greenhill's Call Me Darling om. Anne Virtanen
Greenhill's Call Princ Of Honor om. Anne Virtanen ja Tiina Virtanen    
Greenhill's Miss Marron Cover Up om. Anne Virtanen

SE(U)MVA
Greenhill's Call Princ Of Honor om. Anne Virtanen


FI JVA
Mallorn’s Give Me a Bell om. Piia Kairenius
Strongline's Never Walk Alone om. Hanna Erola
Pikku-uikun Pikku Klaara om. Taru Naapuri
Sidewild Unlimited Storm om. Maija Rauma


SE JVA
Brufinn Tempranillo om. Markus Päivärinta
Sidewild Unlimited Storm om. Maija Rauma


FI VPVA
 Lekking After Myrsinia om. Katri Nevalainen


FI TVA
Redadict Barefoot In Canada om. Liisa Santala

 

 

 

 

KIERTOPALKINNOT V. 2015

 

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO

Lbu Batmoors´ Black Isle Chandler om. Maarit Nikkanen & Kirsi Rantala 

 

WT-KIERTOPALKINTO

Lbu Batmoors´ Black Isle Chandler om. Maarit Nikkanen & Kirsi Rantala 

 

MEJÄ-KIERTOPALKINTO

Lbn Strongline´s Dinger om. Mirja Törnström & Tiina Rantanen

 

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO

Skn Emkristina´s Ingerborg om. Tiina & Johannes Rasi

 

TOKO-KIERTOPALKINTO

lbn Hardrocks Maibock, omistaja Veera Pelkonen

 

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO

Lbn Vauhtimetsän Hyvä Tuuli om. Veera Pelkonen

 

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

PK-KIERTOPALKINTO

Lbu Eagle Owl´s Kerberos om. Raimo Viitanen

 

KIERTOPALKINTOPISTEET 2015

 

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO

Lbu Batmoors´ Black Isle Chandler om. Maarit Nikkanen & Kirsi Rantala 15 p

Lbn Highhut´s Aquila om. Maarit Nikkanen 14 p

Sku Toffedreams Pilgrim om. Veera Jääskeläinen 10 p

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 10 p

 

WT-KIERTOPALKINTO           

Lbu Batmoors´ Black Isle Chandler om. Maarit Nikkanen & Kirsi Rantala 718 p

Lbn Highhut´s Aquila om. Maarit Nikkanen 682 p

Lbn Highhut´s Nanus om. Mika Laine 472 p

 

MEJÄ-KIERTOPALKINTO

Lbn Strongline´s Dinger om. Mirja Törnström & Tiina Rantanen 297,5 p

 

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö  68 p

Sku Almanza Barbour Goodiebag om. Sirpa Saastamoinen & Ragnhild Ulin 66 p

Skn Harvahampaan Like A Hurricane om. Sirpa & Mikko Saastamoinen  42 p

Knu Dewmist Rain Of Miracles om. Kati Grön 30 p

Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiina & Johannes Rasi 20 p

Knu Dewmist Sheridan om. Kati Grön 20 p

 

TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO

Skn Emkristina´s Ingerborg om. Tiina & Johannes Rasi 5  p

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö  4,5 p

 

TOKO-KIERTOPALKINTO

lbn Hardrocks Maibock, omistaja Veera Pelkonen 25 p.

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 24 p

Ncn Redadict Barefoot in Canada om. Liisa Santala 21 p

Knu Dewmist Rain Of Miracles om. Kati Grön 13 p

Skn Emkristina´s Ingerborg om. Tiina & Johannes Rasi  10 p

Sku Toffedreams Pilgrim om. Veera Jääskeläinen  8 p                 

 

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO

Lbn Vauhtimetsän Hyvä Tuuli om. Veera Pelkonen 198,5 p

Knu Dewmist Rain Of Miracles om. Kati Grön  188    p

Lbn October´s Ketsh Up om. Laura Toivanen 182,5 p

Skn Emkristina´s Ingerborg om. Tiina & Johannes Rasi 171  p

 

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 129 p

Lbn Strongline´s Quilda om. Kai & Päivi Saikkonen 106 p

Sku Almanza Barbour Goodiebag om. Sirpa Saastamoinen & Ragnhild Ulin 66 p

Kknu Curlicue´s Hip Hopper om. Outi Haula 61 p

 

PK-KIERTOPALKINTO

Lbu Eagle Owl´s Kerberos om. Raimo Viitanen 30 p                                                     

Kknu Curlicue´s Hip Hopper om. Outi Haula 20 p

                                                                                                                                                                                                                                             

VALIONARVOT

FI TVA

Lbu Vimpulan Nenäkäs Niilo om. Laura Toivanen

 

SE TVA

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

FI KVA

Lbu Batmoors´ Black Isle Chandler om. Maarit Nikkanen & Kirsi Rantala

 

C.I.B

Kknu Curlicue´s Hip Hopper om. Outi Haula

Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiina & Johannes Rasi

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

Sku Almanza Barbour Goodiebag om. Sirpa Saastamoinen & Ragnhild Ulin

Skn Eternal Fire St. Emiliana om. Eija Portell & Pertti Jyrämö

 

C.I.E

Kknu Curlicue´s Hip Hopper om. Outi Haula

Skn Eternal Fire St. Emiliana om. Eija Portell & Pertti Jyrämö

 

FI MVA

Skn Harvahampaan Like A Hurricane om. Sirpa & Mikko Saastamoinen

Sku Harvahampaan Keep The Faith om. Sirpa & Mikko Saastamoinen

Sku Dantaran Daily Bonus om. Johanna & Niko Uosukainen

Skn Salasana Lousiana Lullaby om. Eija Portell & Pertti Jyrämö

 

FI JVA

Ncn Agrosofens Sockerdröm om. Eeva & Jussi Miilunpalo

Lbu Brufinn Tempranillo om. Markus Päivärinta

 

FI VPVA

Lbn Brufinn Bloomington om. Katri Nevalainen

 

VUODEN NUUSKULAINEN

Ilkka Luhtala

VUODEN HARRASTAJA

Outi Haula

 

Kiertopalkinnot 2014

NOME "CROW CUP" KIERTOPALKINTO

Lbn Carmal's Enyas Nettle om. Veronica Lindahl

 

MEJÄ-KIERTOPALKINTO

Lbn Strongline's Dinger om. Mirja Törnström & Tiina Rantanen

 

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO

Sku Dantaran Daily Bonus om. Johanna & Niko Uosukainen

 

TOKOMESTARI-KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed's Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

TOKO-KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed's Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

TOKO-ALOKASLUOKAN KIERTOPALKINTO

Knn Ronsana's Autumn Happy om. Sanna Ylhäinen

 

VUODEN KANTAHÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA

Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiina & Johannes Rasi

 

PK-KIERTOPALKINTO

Lbu Eagle Owl's Kerberos om. Raimo Viitanen

 

Kiertopalkintopisteet 2014

 

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO

Lbn Carmal´s Enyas Nettle om. Veronica Lindahl 11 p

Lbn Brufinn Bloomington om. Katri Nevalainen 4 p

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 4 p

Lbn Colas Elvie om. Katri Nevalainen 3 p

 

MEJÄ-KIERTOPALKINTO

Lbn Strongline´s Dinger om. Mirja Törnström & Tiina Rantanen 317 p

 

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO

Sku Dantaran Daily Bonus om. Johanna & Niko Uosukainen 69 p

Skn Eternal Fire St.Emiliana om. Eija Portell 66 p

Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio 56 p

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula 46 p

Skn Maahismäen Villi Meriheinä om. Eija Portell 46 p

Skn Salasana Lousiana Lullaby om. Eija Portell 39 p

Knu Dewmist Rain of Miracles om Kati Grön 37 p

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 27 p

Knu Dewmist Sheridan om. Kati Grön 22 p

Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiina & Johannes Rasi 21 p

Skn Angelique Tulip Rock On Fire om. Eija Portell 21 p

 

TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 8 p

Sku Toffedreams Pilgrim om. Veera Jääskeläinen 6 p

 

TOKO-KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 27 p

Knn Joystep´s Wild Desing om. Sanna Jääskeläinen 25 p

Sku Toffedreams Pilgrim om. Veera Jääskeläinen 17 p

Knn Goldgingers Venancia om. Tanja Pekkalainen 12 p

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula 11 p

 

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO

Knn Ronsana´s Autumn Happy om. Sanna Ylhäinen 189,5 p

Kknn Capallus Glittering Gypsy om. Maija Päivärinta 188 p

Sku Toffedreams Pilgrim om. Veera Jääskeläinen 173 p

 

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA

Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiina & Johannes Rasi 80 p

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 64 p

 

 

PK-KIERTOPALKINTO

Lbu Eagle Owl´s Kerberos om. Raimo Viitanen 41 p

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula 8 p

 

VALIONARVOT

FI JVA

Lbu Blackfen Kay om. Kirsi Launomaa & Jan Koivuhuhta & Niko Hiltunen

Lbu Ethusan Lystikäs om. Seija Ovaskainen

Lbn Tawastway´s O Tempora O More om. Elisa Uusi-Heikkilä

Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiina & Johannes Rasi

 

FI KVA

Lbn Carmal´s Enyas Nettle om. Veronica Lindahl

 

C.I.E

Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio

 

EE MVA

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula

Knn Joystep´s Wild Desing om. Sanna Jääskeläinen

Skn Maahismäen Villi Meriheinä om. Eija Portell

 

SE MVA(N)

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula

Knu Dewmist Rain of Miracles om Kati Grön

 

NO MVA

Knu Dewmist Rain of Miracles om Kati Grön

 

POHJ MVA

Knu Dewmist Rain of Miracles om Kati Grön

 

FI MVA

Knu Dewmist Rain of Miracles om Kati Grön

Knn Joystep´s Wild Desing om. Sanna Jääskeläinen

 

LV MVA

Skn Maahismäen Villi Meriheinä om. Eija Portell

 

BY MVA

Skn Maahismäen Villi Meriheinä om. Eija Portell

Skn Eternal Fire St.Emiliana om. Eija Portell

Skn Salasana Lousiana Lullaby om. Eija Portell

Skn Angelique Tulip Rock On Fire om. Eija Portell

 

RU MVA

Skn Eternal Fire St.Emiliana om. Eija Portell

 

LT MVA

Skn Salasana Lousiana Lullaby om. Eija Portell

 

VUODEN NUUSKULAINEN

Markus Päivärinta

 

VUODEN HARRASTAJA

Terttu Jaatinen

 

 

 

Kiertopalkinnot 2013

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO

Lbn Lekking After Myrsinia om.Katri Nevalainen

 

MEJÄ-KIERTOPALKINTO

lbn Strongline´s Fuzzy om. Mirja Törnström & Lars Helenius

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula

 

TOKO-KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om.Outi Haula

 

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

PK-KIERTOPALKINTO

Lbu Eagle Owl´s Kerberos om. Raimo Viitanen

Kiertopalkintopisteet 2013

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO

Lbn Lekking After Myrsinia om. Katri Nevalainen 11 p

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 10 p

Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio 4 p

 

MEJÄ-KIERTOPALKINTO

Lbn Strongline´s Fuzzy om. Mirja Törnström & Lars Helenius 419 p

 

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula 59 p

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 57 p

Knu Dewmist Sheridan om. Kati Grön 54 p

Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio 46 p

Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiina & Johannes Rasi 23 p

Skn Flat Power Miss Lemon om. Tiina Rasi 12 p

 

TOKO-KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 26 p

Ncn Evessin Tähkäpää om. Anni Laukka & Miikka Ruusunen 13 p

 

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula 186 p

Ncn Evessin Tähkäpää om. Anni Laukka & Miikka Ruusunen 177,5p

 

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö 108 p

Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiina & Johannes Rasi 79 p

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula 66 p

Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio 64 p

 

PK-KIERTOPALKINTO

Lbu Eagle Owl´s Kerberos om. Raimo Viitanen 39 p

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula 3 p


VUODEN NUUSKULAINEN
Sanna Jääskeläinen

 

VUODEN HARRASTAJA

Martti Hakala


VALIONARVOT

FI JVA

Lbn Strongline´s Dinger om. Mirja Törnström & Tiina Rantanen

Lbu Jummi-Jammin Frosty Jack om. Satu Gratschev

Lbn Rooibos All About Eve om. Piia Kairenius & Nina Sorjonen

Lbn Strongline`s Quilda om. Kai Saikkonen

Knu Goldfellow Lovebite om. Arja Saaristo


FI MVA
Lbn Strongline`s Quilda om. Kai Saikkonen

Ncn Evessin Tähkäpää om. Anni Laukka & Miikka Ruusunen

Kknu Curlicue`s Hip Hopper om. Outi Haula

 

EE MVA

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

 

FI TVA

Sku Fowl Reed´s Blackpool om. Veera Jääskeläinen & Tero Kivistö

Knn Joystep´s Wild Desing om Sanna Jääskeläinen & Juha Vaakso

 

EE VMVA

Skn Flat Power Miss Lemon om. Tiina Rasi

 

LT MVA

Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio

 

LV MVA

Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio

 

BALT MVA

Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio

 

Kiertopalkinnot 2012

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO
Sku Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö


VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA
Sku Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö


MEJÄ-KIERTOPALKINTO
Lbn Strongline’s Fuzzy om. Lars Helenius ja Mirja Törnström


NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO
Skn Flat Power Milos Daughter om. Anu Vorobjev


TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO
Lbn Hardrocks Maibock om. Veera Pelkonen


TOKO-KIERTOPALKINTO
Lbn Hardrocks Maibock om. Veera Pelkonen


TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO
Knn Joystep's Wild Design om. Sanna Jääskeläinen ja Juha Vaaksio

 

PK-KIERTOPALKINTO
Lbu Eagle Owl`s Kerberos om. Raimo Viitanen


VUODEN NUUSKULAINEN
Maarit Nikkanen

 

VUODEN HARRASTAJA
Anni Laukka

VALIONARVOT


FI KVA
Lbn Niinivuoren Musta-Magia om. Maarit Nikkanen

 

FI JVA 
Lbn Game Sparkle´s Iita om. Nina Sorjonen
Lbu Vakka-Alhon Wäinö Artunpoika om. Marja-Sisko ja Keijo Saarinen
Lbn Sidewild Quick and Ready om. Mella ja Risto Salmela
Knn Gladtail Sunlight Hug om. Nina Ahrenberg
Knu Golden Mountain Spring's Xpeditious om. Pia Kyllönen
baijerinvuoristovihikoira Nils-Bertils Bamse om. Veijo Suoranta

 

FI TVA
Lbn Hardrocks Maibock om. Veera Pelkonen

 

FI MVA
baijerinvuoristovihikoira Nils-Bertils Bamse om. Veijo Suoranta

 

EE MVA
Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio

 

Kiertopalkintopisteet 2012


NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO 
Sku Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 9 pistettä
Lbn Highhut´s Aquila om. Maarit Nikkanen 5 pistettä

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA 
Sku Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 91 pistettä
Lbn Tawastway´s Just Foxy om. kasv. & Elisa Uusi Heikkilä 42 pistettä
Lbn Tawastway´s O Tempora O Mores om. kasv. & Elisa Uusi Heikkilä 28 pistettä

MEJÄ-KIERTOPALKINTO 
Lbn Strongline’s Fuzzy om. Lars Helenius ja Mirja Törnström 371,5 pistettä

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO 
Skn Flat Power Milos Daughter om. Anu Vorobjev 54 pistettä
Sku Heilurihännän Cool Water Man om. Tanja Porttikallio 40 pistettä
Sku Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 30 pistettä
Kkn Engadin Star’s Diva om. Elina Peltomaa 23 pistettä
Skn Flat Power Miss Moneypenny om. Tiinaja Johannes Rasi 23 pistettä
Skn Flat Power Pretty In Pink om. Anu ja Kimmo Vorobjev 22 pistettä
Lbn Tawastway´s Just Foxy om. kasv. & Elisa Uusi Heikkilä 21 pistettä
skn Flat Power Glitter In The Air om. Anu ja Kimmo Vorobjev 14 pistettä
Lbn Tawastway´s O Tempora O Mores om. kasv. & Elisa Uusi Heikkilä 6 pistettä

TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO 
Lbn Hardrocks Maibock om. Veera Pelkonen 8 pistettä
Sku Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 7 pistettä
Kku Yangopark Hi Flyer om. Maija Päivärinta 6,5 pistettä

TOKO-KIERTOPALKINTO 
Lbn Hardrocks Maibock om. Veera Pelkonen 27 pistettä
Knn Joystep's Wild Design om. Sanna Jääskeläinen ja Juha Vaaksio 13 pistettä
Sku Fowl Reed’s Blackpool om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 12 pistettä
Kku Yangopark Hi Flyer om. Maija Päivärinta 8 pistettä

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO 
Knn Joystep's Wild Design om. Sanna Jääskeläinen ja Juha Vaaksio 188 pistettä
Sku Finflats Anthony om. Mirka Saarentaus ja Teemu Kähkönen 180,5 pistettä
Kku Anatnaq Does Everything om. Maija Päivärinta 173,5 pistettä

PK-KIERTOPALKINTO 
Lbu Eagle Owl`s Kerberos om. Raimo Viitanen 41 pistettä

KIERTOPALKINNOT 2011

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO
Sku Fowl Reed’s Blackpool
om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 7 pistettä

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA
Skn Flat Power Miss Moneypenny
om. Tiina Kauppinen ja Johannes Rasi 89 pistettä

Sku Fowl Reed’s Blackpool
om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 59 pistettä

MEJÄ-KIERTOPALKINTO
Lbn Strongline’s Fuzzy
om. Lars Helenius ja Mirja Törnström 295 pistettä

Lbn Tawastway´s Just Foxy
om. Elisa Uusi-Heikkilä 167,5 pistettä

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO
Skn Flat Power Milos Daughter
om. Anu Vorobjev 63 pistettä

Knu Dewmist Sheridan
om. Kati Grön 47 pistettä

Sku Fowl Reed’s Blackpool
om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 25 pistettä

Skn Flat Power Miss Moneypenny
om. Tiina Kauppinen ja Johannes Rasi 25 pistettä

Skn Flat Power Waiting For Love
om. Anu Vorobjev 20 pistettä

Nsn Evessin Tähkäpää
om. Anni Laukka ja Miikka Ruusunen 15 pistettä

Skn Flat Power Pretty In Pink
om. Anu ja Kimmo Vorobjev 14 pistettä

Skn Flat Power Miss Marple
om. Anu ja Kimmo Vorobjev 8 pistettä

Lbn Tawastway´s O Tempora O Mores
om. kasv. & Elisa Uusi Heikkilä 7 pistettä


TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO
Sku Fowl Reed’s Blackpool
om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 6 pistettä


TOKO-KIERTOPALKINTO

Sku Fowl Reed’s Blackpool
om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 12 pistettä


TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO

Lbu Dark Water´s Endless Star
om. Hanna Hyytiäinen 185,5 pistettä

Sku Fowl Reed’s Blackpool
om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö 170,5 pistettä


PK-KIERTOPALKINTO

Lbu Eagle Owl`s Kerberos
om. Raimo Viitanen 37 pistettä


VUODEN NUUSKULAINEN
Hanna Pienimäki


VUODEN HARRASTAJA

Katri Nevalainen


VALIONARVOT

FI KVA
Lbn Highhut´s Aquila
om. Maarit Nikkanen

FI JVA
Lbn Aurinkomyrskyn Alexandra
om. Nina Sorjonen


FI MVA
Sku Fowl Reed’s Blackpool
om. Veera Jääskeläinen ja Tero Kivistö

Sku Heilurihännän Cool Water Man
om. Tanja Porttikallio

EE MVA
Skn Flat Power Miss Moneypenny
om. Tiina Kauppinen ja Johannes Rasi


C.I.E
Skn Flat Power Milos Daughter
om. Anu Vorobjev

KIERTOPALKINNOT 2010

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO
Lbu Eagle Owl`s Faunus 15 p.
om. Petri Salmi

VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA
Lbn Tawastway´s Just Foxy 78 p.
om. Elisa Uusi-Heikkilä

Skn Flat Power Miss Moneypenny . 65 p.
om. Kasv. c/o Tiina Kauppinen

MEJÄ-KIERTOPALKINTO
Lbu Sukkela Faruk
om. Marja-Sisko & Keijo Saarinen 516,5 p.

NÄYTTELYK-KIERTOPALKINTO
Sku Flat Power Choctaw Brave 95 p.
om. Jaana Räty & Arno Lindroos

Knu Dewmist Sheridan 63 p.
om. Kati Grön

Skn Flat Power Milos Daughter 54 p.
om. Anu Vorobjev

Skn Flat Power Orange Coynty 32 p.
om. Anu Vorobjev

Sku Flat Power The Godfather 29 p.
om. Jaana Räty & Arno Lindroos

Skn Flat Power Pretty In Pink 17 p.
om. Anu & Kimmo Vorobjev

Skn Flat Power Miss Marple 11 p.
om. Anu & Kimmo Vorobjev

TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO
Knn Greenhill´s Jazz Dance 7 p.
om. Heta Turunen

TOKO-KIERTOPALKINTO
Skn Flat Power Miss Moneypenny 10 p
om. Kasv. c/o Tiina Kauppinen

TOKO-ALOKASLUOKAN KIERTOPALKINTO
Lbn Hardrocks Maibock 198 p.
om. Veera Pelkonen

Knn Let´s Break Ranks Fox 185 p.
om. Raija Kauppinen

PK-KIERTOPALKINTO
Lbu Eagle Owl`s Kerberos 36 p.
om. Raimo Viitanen

VUODEN NUUSKULAINEN
Petri Salmi

VUODEN HARRASTAJA
Jukka Vepsäläinen

VALIONARVOT
FI KVA
Lbu Eagle Owl`s Faunus
Om. Petri Salmi

FI JVA
Lbn Beawer Pond´s Calla
om. Piia Kairenius

SE JVA
Lbn Tawastway´s Just Foxy
om. Elisa Uusi-Heikkilä

FI MVA
Knu Dewmist Sheridan
om Kati Grön

Sku Flat Power Choctaw Brave
om. Jaana Räty & Arno Lindroos

Skn Flat Power Milos Daughter
om. Anu Vorobjev

LV MVA
Sku Flat Power Choctaw Brave
om. Jaana Räty & Arno Lindroos

Skn Flat Power Milos Daughter
om. Anu Vorobjev

EE MVA
Sku Flat Power Choctaw Brave
om. Jaana Räty & Arno Lindroos

Skn Flat Power Milos Daughter
om. Anu Vorobjev

C.I.B
Skn Flat Power Milos Daughter
om. Anu Vorobjev

KIERTOPALKINNOT 2009

NOME ”CROW CUP” KIERTOPALKINTO

Skn Flat Power Miss Moneypenny 4 p
om. Kasv. & Tiina Kauppinen


VUODEN KANTA-HÄMÄLÄINEN NOUTAJA/UKKOSEN MALJA
Sku Flat Power Criminal Intent 82 p.
om. Marianne Forsell

Lbn Tawastway´s Just Fozy 77 p
om. Kasv. & Elisa Uusi-Heikkilä

Skn Flat Power Miss Moneypenny 56 p
om. Anu&Kimmo Vorobjev & Tiina Kauppinen


MEJÄ-KIERTOPALKINTO
Lbu Sukkela Faruk 519 p
om. Marja-Sisko & Keijo Saarinen

 

NÄYTTELY-KIERTOPALKINTO

Skn Flat Power Criminal Hearts 79 p.
om. Anu & Kimmo Vorobjev

Sku Flat Power Choctaw Brave 55 p
om. Jaana Räty

Sku Flat Power Criminal Intent 50 p.
om. Marianne Forsell

Skn Flat Power Milos Daughter 38 p.
om. Anu Vorobjev

Knu Dewmist Sheridan 35 p
om. Kati Grön

Skn Almanza Find Five Faults 35 p
om. Anu & Kimmo Vorobjev

Sku Flat Power Super Male 33 p.
om. Johanna Uosukainen

Sku Flat Power The Godfather 32 p
om. Jaana Räty

Skn Flat Power Miss Marple 29 p.
om. Anu & Kimmo Vorobjev

Skn Flat Power Pretty In Pink 27 p
om. Anu & Kimmo Vorobjev

Skn Flat Power Miss Moneypenny 23 p
om. Kasv. & Tiina Kauppinen

Lbn Tawastway´s Just Foxy 21 p.
om. kasv. & Elisa Uusi-Heikkilä

Skn Flat Power Orange County 19 p
om. Anu Vorobjew

Skn Flat Power Miss Lemon 13 p
om. Tiina Kauppinen


TOKO-MESTARI KIERTOPALKINTO
Knn Greenhill´s Jazz Dance 6 p
om. Heta Turunen


TOKO-KIERTOPALKINTO
Lbu Buckthorn´s Rumba 23 p.
om. Susanne Sundman-Lindén & Kim Lindén

Sku Flatkiss Alexis Merlot 22 p
om. Marianne Forsell

Knn Greenhill´s Jazz Dance 12 p
om. Heta Turunen.

Sku Flat Power Criminal Intent 12 p.
om. Marianne Forsell

Skn Flat Power Miss Lemon 7 p
om. Tiina Kauppinen

TOKO-ALOKASLUOKANKIERTOPALKINTO
Sku Flat Power Criminal Intent 186 p.
om. Marianne Forsell

Knn Greenhill´s Jazz Dance180 p
om. Heta Turunen


PK-KIERTOPALKINTO

Lbu Eagle Owl`s Kerberos 33 p
pm. Raimo Viitanen

VUODEN NUUSKULAINEN
Monna Alatalo

VUODEN HARRASTAJA
Eero Itkonen


VALIONARVOT


C.I.B

Sku Flat Power The Godfather
om. Jaana Räty
Sku Flat Power Criminal Intent
om. Marianne Forsell
Skn Almanza Find Five Faults
om. Anu & Kimmo Vorobjev
Skn Flat Power Criminal Hearts
om. Anu & Kimmo Vorobjev


FI MVA

Skn Flat Power Miss Moneypenny
om. Kasv. & Tiina Kauppinen
Skn Flat Power Criminal Hearts
om. Anu & Kimmo Vorobjev

 

EE MVA

Sku Flat Power The Godfather
om. Jaana Räty
Sku Flat Power Criminal Intent
om. Marianne Forsell
Skn Flat Power Miss Lemon
om. Tiina Kauppinen
Skn Flat Power Criminal Hearts
om. Anu & Kimmo Vorobjev
Skn Almanza Find Five Faults
om. Anu & Kimmo Vorobjev

 

FI JVA

Lbn Majavalammen Ai-Ai
om. Piia Kairenius
Lbn Hilunperän Aina
om. Mella & Risto Salmela
Lbn Brighter´s Black Label
om. Tiina Saarinen & Jarkko Rantanen

 

FI TVA

Lbn Folver Midnight Melody
om. Veera Pelkonen